Klimatizace do domu, bytu i do kanceláře

Jaké vybrat tepelné čerpadlo?

Naše tepelná čerpadla používají různé zdroje energie a hybridní kombinace, které jsou až čtyřikrát účinnější než tradiční vytápění. Jak ale tepelné čerpadlo vůbec funguje? Jakou technologii zvolit? Jak hluboký musí být vrt nebo kolik prostoru vyžaduje zemní kolektor? Je lepší tepelné čerpadlo vzduch-voda nebo voda-voda?

Nástěnná montáž je jednou z nejčastějších. Naštěstí dnes už mají naše vnitřní jednotky design, který zapadne do každého interiéru a rozhodně v něm nepůsobí rušivě.

Jednotky do podhledu jsou ideální pro každý interiér. Nenápadně se instalují do podhledu, takže jsou vidět pouze větrací otvory.

Parapetní jednotky zajišťují klimatizaci nebo vyzařují teplo, podobně jako tradiční radiátory. Jejich ladný design a potrubí dokonale splynou s moderními interiéry.


Klimatizace jako dostatečný zdroj tepla. 
Nyní se státní podporou.

Klimatizace představuje dostatečný zdroj pro vytápění rodinného domu či bytu, navíc cenově dostupný a nyní máte možnost získat na klimatizaci určenou k vytápění dotaci. Poradíme vám s výběrem spolehlivé klimatizační jednotky a zdarma za vás vyřídíme vše spojené s žádostí o dotaci. Zajistíme také instalaci a uvedení do provozu, včetně servisních služeb. Ušetřete při pořízení klimatizace s dotací a snižte si výdaje za energie.

Výše dotace a na co se vztahuje

    • Nová Zelená úsporám - až 60 000 Kč na rodinný dům nebo až 18 000 Kč na bytovou jednotku v bytovém domě na vytápění vestavnou klimatizací.
    • Díky dotaci získáte zpět až 50 % nákladů na výměnu starých neekologických kotlů na tuhá paliva (I. a II. emisní třídy) nebo na výměnu elektrického vytápění (elektrokotel, přímotopy).
    • Státní podpora se vztahuje i na tzv. splitové (vestavné) klimatizace, tj. tepelná čerpadla vzduch-vzduch. Musí být ale hlavním zdrojem vytápění v domě/bytě a musí splňovat požadavky na energetickou efektivitu minimálně třídy A++.
    • Musíte být vlastníkem dokončeného rodinného domu, bytového domu, bytové jednotky nebo trvale obývaného rekreačního objektu.
    • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení instalačních prací.